03150, Україна, місто Київ

вул. Антоновича, 172, поверх 11, офіс 1118

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
Реєстрація торгової марки

Реєстрація торгової марки 

Ні для кого вже не секрет, що інститут інтелектуальної власності в нашій країні розвивається дуже активно. А це означає, що стартом для якісного та успішного ведення бізнесу повинна стати грамотна організація його захисту.

Якщо ви вже плануєте бути власником бренду і готові поручитися, що він у споживача буде асоціюватися з якістю - не зволікайте: реєструйте! Що? Торгову марку, звичайно! Реєстрація торгової марки (далі ТМ) дозволить вам закріпити використання бренду (імені) і, звичайно ж, зверне на себе увагу потенційних клієнтів.

Якщо ви вже прийняли рішення виходити на ринок із власною ТМ, наша команда готова допомогти вам визначитися з формою і змістом бренду, розрахувати вартість реєстрації.

Але вже зараз потрібно врахувати, що сума, з якої ви підете в Укрпатент (а саме для них реєстрація торгової марки - справа повсякденна), буде варіюватися в залежності від:

1) форми позначення ТМ;

2) кольору;

3) виду діяльності;

4) термінів, протягом яких ТМ буде вважатися вашою.

Форму можна вибрати образотворчу (у вигляді графіки, картинки або малюнка), словесну (включатиме в себе простий текст, назву, слоган), комбіновану (мається на увазі наявність тексту і малюнка) і об'ємну (дозволяє закріпити 3D зображення будь-якої форми упаковки)

Що стосується кольору, то ТМ може як барвистою, так і монохромною. І ми радимо використовувати саме чорно-біле зображення. По-перше, це обійдеться дешевше, а по-друге залишить можливість експериментувати з палітрою, на відміну від кольорового зображення. Адже реєстрація торгової марки в кольорі забороняє використання відмінних від оригінальних кольорів спектра.

Врахуйте також, що вид діяльності, в рамках якого ви плануєте розвиватися, і кількість класів (середовищ, де ви плануєте використовувати бренд) впливають на вартість оформлення ТМ. Так, кожен клас обійдеться заявникові в певну суму.

Зареєструвати марку можна на певний термін. Законодавець пропонує вам стати господарем бренду на період часу від 4,5 до 5, від 10,5 до 11 і від 14 місяців відповідно.

Реєстрація ТМ пройде швидко і успішно, якщо ви будете дотримуватися наступного алгоритму дій. Отже, вам потрібно:

Подати заяву встановленого зразка. З собою необхідно мати оригінал і копію заяви з додатками і папку (на всяк випадок). Не забороняється поповнити пакет документів і рекомендованим листом.

Отримати на руки розписку посадової особи, яка прийняла документи і копію зі штампом про прийняття.

Протягом місяця після подачі заявки отримати на адресу, вказану в ній, лист від Укрпатенту з проханням оплатити реєстрацію ТМ. Реквізити повинні додаватися. До отримання повідомлення робити всякі оплати не потрібно. За винятком випадку зміни адреси для листування. Подібні зміни призведуть до додаткових витрат.

Надіслати в Укрпатент квитанцію про оплату, вказавши номер заявки.

Сплатити держмито за публікацію відомостей про ТМ і збір за кожен клас (всі платежі здійснюються лише після повідомлення про реєстрацію ТМ).

За ходом розгляду заявки можна стежити онлайн з офіційного сайту Укрпатенту. Але заздалегідь радимо набратися терпіння, адже розгляд може зайняти рік, а то й півтора.