03150, Україна, місто Київ

вул. Казимира Малевича, 86 П, офіс 211

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
РЕЄСТРАЦІЯ ПЛАТНИКОМ ПДВ

РЕЄСТРАЦІЯ ПЛАТНИКОМ ПДВ

Для початку варто нагадати, що ПДВ - це Податок на додану вартість.

Про його марність суперечки досить давнішні, але без нього ніяк - без ПДВ з Вами буде невигідно працювати Вашим контрагентам, які є платниками ПДВ.

Це пов'язано з тим, що вони не зможуть отримати з Вас податковий кредит, тим самим, зменшивши свої податкові зобов'язання.

Щоб отримати ПДВ, можна скористатися двома методами:

- на добровільних підставах;

- коли платник податків є платником податку на прибуток на загальних підставах - на підставі обороту в один мільйон гривень.

Про процедуру отримання ПДВ на добровільних підставах прописано в Податковому кодексі України ст. 183.3. - коли в разі добровільної реєстрації особи, як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним шостим підпунктом пункту 180.1 статті 180-ї нині діючого Кодексу, де необхідно подати реєстраційну заяву за правилами, викладеними в пункті 183.7 не пізніше ніж за двадцять днів до того, як почнеться новий податковий період, з початку якого подібні особи будуть називатися платниками податку. У них також буде право на податковий кредит і зареєстровану податкову накладну.

Іншими словами, щоб отримати ПДВ необхідно подати заяву 1-ПДВ до податкової за двадцять днів до кінця місяця. Після цього в п'ять робочих днів після того як Ви подали заяву, фіскальна служба зобов'язана розглянути його і прийняти на його підставі рішення про реєстрацію суб'єкта господарювання платником ПДВ.

У разі отримання ПДВ на підставі обороту в один мільйон гривень, подібна процедура проходить відповідно до Податкового кодексу України - ст. 181.1. Коли загальна сума після здійснення операцій з надання послуг або постачання товарів, які підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням глобальної або локальної комп'ютерної мережі, нараховується сума для такої особи протягом останніх дванадцяти місяців, якщо вона перевищує один мільйон гривень, не враховуючи податок на додану вартість, тоді така особа повинна зареєструвати себе в якості платника податку в контролюючому органі відповідно до місця реєстрації, при цьому дотримуючись вимог, передбачених в ст. 183 чинного Кодексу. Однак це не стосується тих, хто є платником єдиного податку першої, другої і третьої груп.

Підбивши підсумок, можна сказати наступне: якщо Ви є платником податку на прибуток на загальних підставах, а за останній рік сума здійснюваних Вами операцій становить один мільйон гривень, тоді Ви повинні зареєструвати себе в якості платника ПДВ. Здійснити це можна в податковій, яка відповідає Вашому місцю реєстрації або за місцем реєстрації Вашого бізнесу. Винятком є ​​ті платники податків, які перебувають на Єдиному податку 1-3 груп.

У Вас є також право самостійно зареєструватися платником ПДВ. Своїми силами зібрати необхідний пакет документів. Правда, в цьому випадку, Ви віддаєте себе небезпеці зробити щось не так, допустити помилки в формах для реєстрації, а це в свою чергу спричинить відмову в реєстрації платником ПДВ. Вирішувати Вам, зрозуміло. Однак, як показує практика, куди простіше звернутися за допомогою до професіоналів, які виконують цю процедуру з дотриманням всіх правил і нюансів. Звернувшись до юридичної компанії «Профіт-Консул», Ви заощадите і нерви, і час, досягнувши бажаного результату.