03150, Україна, місто Київ

вул. Антоновича, 172, поверх 11, офіс 1118

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
РЕЄСТРАЦІЯ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

РЕЄСТРАЦІЯ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

Благодійна діяльність - допомога, яка здійснюється за рахунок особистих майнових коштів благодійника, котра не спрямована на отримання ним прибутку або винагороди (компенсації) від імені одержувача. І, щоб привести до ладу цю діяльність, законодавець запропонував усім бажаючим зареєструвати особливий вид суб'єкта господарювання - благодійну організацію. Вичерпне визначення містить закон «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Там, під благодійною організацією розуміється юрособа приватного права, чиї статутні документи закріплюють благодійну діяльність в декількох або однієї сфері в якості основної мети його господарської діяльності.

Заснувати таку організацію можуть всі фізичні і юридичні особи, з повною дієздатністю. Виняток становлять лише державні органи і муніципалітет: юридичної особи публічного права, котрі займатися благодійністю за законом не можуть.

Реєстрація благодійної організації таїть в собі незаперечні плюси:

  • офіційно перебувати в статусі безприбуткової організації;
  • не виникає складнощів з веденням бухобліку;
  • відсутній статутний капітал і обов'язок його створювати;
  • не вимагається свідоцтво платника податку (ПДВ, єдиного податку)

Реєстрація благодійної організації можлива в формі фонду, установи або суспільства.

Особливістю благодійного товариства є те, що створюватися воно повинно мінімум двома учасниками, а діяти на підставі статуту.

Благодійною установою вважається організація, де активи встановлюються засновницьким актом і передаються одним або декількома учасниками безпосередньо для цільової діяльності організації. В цьому випадку засновники установи не управляють їм, а сама організація функціонує на основі установчого акту.

Благодійним фондом визнається організація, що діє за допомогою статуту, учасники якої грають активну роль в управлінні організацією, але в той же час не зобов'язані жертвувати власні кошти для досягнення мети фонду. Фонд може створюватися як одним, так і кількома особам. Однак його активи можуть бути сформованими і учасниками і сторонніми благодійниками.

Відповідно до закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", реєстрація благодійної організації проводиться держреєстратором за її територіальним місцезнаходженням.

Звичайно, зареєструвати таку організацію можна і без сторонньої допомоги, адже процедура сама по собі нескладна. Але ми все ж радимо скористатися допомогою досвідчених у цій сфері фахівців. Тоді вам вже точно не доведеться виправляти недоліки, допущені через недосвідченість і витрачати дорогоцінний час на паперову тяганину.

Реєстрація благодійного фонду. Реєстрації благодійної установи. Реєстрація благодійного товариства.

ТЕРМІН - від 5 робочих днів

ВАРТІСТЬ - від 4000 грн.