03150, Україна, місто Київ

вул. Казимира Малевича, 86 П, офіс 211

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
Продовження перебування в Україні

Продовження перебування в Україні

Для осіб без громадянства та іноземців передбачений термін перебування в Україні, який становить:

  • для громадян країн, з якими Україною встановлений безвізовий режим - не більше ніж 90 днів з 180, які обчислюються з моменту першого в'їзду в Україну;
  • для осіб без громадянства та іноземців, які є громадянами країн, з якими Україною встановлено візовий режим перебування - термін передбачений візою в межах терміну дії такої візи.

У разі якщо особа без громадянства або іноземець змушені перебувати на території України у період тривалістю понад передбачених термінів необхідно продовжувати терміни перебування в Україні.

Підставами для продовження перебування в Україні є:

Для громадян країн з безвізовим режимом або осіб, які прибули в Україну з короткочасною візою - лікування, пологи, вагітність, оформлення спадщини, догляд за хворим родичем, виконання службових завдань представником іноземного засобу масової інформації або кореспондентом, подача документів на отримання громадянства України або дозволу на імміграцію в Україну. В такому випадку продовження строку перебування можливо при наявності документів, які підтверджують такі підстави і на термін існування таких обставин, але такий строк не повинен становити більше ніж 180 днів з дати останнього в'їзду на територію України.

Для громадян, які здійснюють транзитний проїзд через територію України - надзвичайні обставини, такі як стихійне лихо, ремонт засобу пересування, хвороба. Термін перебування в Україні в такому разі продовжується на час, необхідний для усунення таких обставин, але для такого продовження необхідно мати документи, які підтверджують наявність підстав.

Для осіб без громадянства та іноземців, які перебувають на території України на підставі довгострокової візи - не оформлюють посвідки на проживання (постійного або тимчасового) через важливі обставини. В такому випадку продовження перебування в Україні можливо в межах одного місяця.

Існує можливість продовжити термін перебування в Україні більш ніж на зазначені вище терміни, але для цього потрібно отримати дозвіл від:

- Глави ГМС або його заступника;

- Керівника підрозділу або його територіального органу ДМС, його заступника - в разі подання документів на отримання громадянства України або на отримання дозволу на імміграцію в Україну, при цьому необхідно мати підстави які свідчать про відсутність можливості покинути межі України.

Для продовження перебування в Україні необхідно подати в ГМС необхідні документи не раніше, ніж за десять днів до закінчення дозволеного терміну перебування в Україні, але не пізніше, ніж за три дні до закінчення такого терміну.

Документи, які потрібно подати для продовження терміну перебування:

  • заява про продовження терміну перебування;
  • копія паспорта з відміткою про реєстрацію, особисті дані і віза, а також оригінал для пред'явлення;
  • копія імміграційної картки (за наявністю);
  • переклад паспорта, завірений нотаріусом;
  • 4 фото розміром 3,5 х 4,5;
  • документ, який може підтвердити наявність матеріальних засобів для перебування в Україні/гарантійний лист від приймаючої сторони про фінансове забезпечення перебування особи в Україні;
  • копія документа, що підтверджує право власності на житло, в якому буде проживати особа без громадянства або іноземець (а також оригінал документа для пред'явлення)/письмова згода власника житла (в разі, якщо він не є приймаючою стороною);
  • копія паспорта з особистими даними або посвідки на проживання фізичної особи, яка є приймаючою стороною/копія витягу з ЄДР юридичної особи, яка є приймаючою стороною і копія паспорта директора або уповноваженої особи приймаючої сторони (а також оригінали паспорта або посвідки на проживання для пред'явлення ).

Термін розгляду документів становить 3 дні, такий термін може продовжуватися до 10 або 14 днів.