03150, Україна, місто Київ

вул. Казимира Малевича, 86 П, офіс 211

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
Податковий ідентифікаційний код для іноземця

Податковий ідентифікаційний код для іноземця 

Податковий ідентифікаційний код - це номер, який присвоюється фізичній особі при реєстрації в спеціальному реєстрі і є підтвердженням статусу платника податків.

Отримання податкового індивідуального номера відбувається не автоматично, для цього необхідно подати відповідні заяви і документи в державну податкову службу.

Отримати податковий номер може як громадянин України, так і особа без громадянства або ж іноземець. Це пов'язано з тим, що такі особи так само підлягають оподаткуванню в Україні, і відсутність ідентифікаційного коду буде перешкоджати здійсненню їх діяльності в Україні. Конкретними прикладами необхідності отримання податкового номера є реєстрація юридичної особи засновником іноземцем, відкриття банківських рахунків, оформлення нотаріальних довіреностей, отримання спадщини та інше.

Фізична особа може отримати ідентифікаційний податковий номер незалежно від віку, за тим винятком, що подача документом для особи, якій менш ніж шістнадцять років здійснюється законним представником. Крім того, отримання податкового ідентифікаційного коду можливо через представника на підставі нотаріального доручення.

Подача документів здійснюється в податкову службу за місцем проживання людини, або ж до податкової служби за місцем отримання доходів, або ж до податкової служби за місцем розташування об'єктів, які підлягають оподаткуванню.

Для отримання ідентифікаційного податкового номера громадянину України необхідно подати такі документи:

  • заява (облікова картка фізичної особи, яка є платником податків);
  • копія паспорта громадянина України з особистими даними, які вносяться до реєстру (оригінал пред'являється уповноваженій особі).

Для отримання ідентифікаційного податкового номера людині, яка не є громадянином України необхідно подати слідуючі документи:

  • заява (облікова картка фізичної особи, яка є платником податків);
  • копія нотаріального перекладу паспорта з особистими даними, які вносяться до реєстру (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство, місце народження, дата народження, місце проживання). Береться копія паспорта з перекладом на українську мову та пред'являється уповноваженій особі при подачі документів.

У разі наявності у іноземного громадянина посвідки на проживання (постійного або тимчасового) потрібно подати копію такого виду на проживання, в такому випадку нотаріальний переклад паспортного документа не потрібен.

У разі подання документів представником додатково подається копія нотаріального доручення і копія паспортного документа представника, а оригінали цих документів пред'являються уповноваженій особі.

Внесення даних про людину до відповідного реєстру та видача документа, який підтверджує присвоєння податкового ідентифікаційного коду відбувається протягом п'яти робочих днів.

Для того, щоб отримати довідку, яка підтверджує присвоєння індивідуального податкового номера, необхідно подати копії тих же документів, які подаються разом з обліковою карткою фізичної особи, яка є платником податків.

Фізичні особи, які або не мають постійного проживання в Україні або ж тимчасово перебувають за межами того населеного пункту, в якому зареєстровано місце проживання, мають право подати документи для отримання податкового ідентифікаційного коду в будь-яку податкову інспекцію, але при цьому варто мати на увазі той факт, що в такому разі термін розгляду документів може бути продовженим в межах десяти робочих днів.