03150, Україна, місто Київ

вул. Казимира Малевича, 86 П, офіс 211

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА ЗА РІШЕННЯМ ВЛАСНИКА ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА ЗА РІШЕННЯМ ВЛАСНИКА

Заполните поля и наш специалист свяжется с Вами в ближайшее время

Эконом

от 4000 грн

 • компания не вела деятельность
 • не было наемных сотрудников
 • закрыты счета в банках
Заказать

Стандарт

от 8000 грн

 • компания вела деятельнсть
 • до 10 сотрудников
 • открыты счета (до 3 банков)
 • услуги архивариуса
Заказать

Бизнес

от 12000 грн

 • компания вела деятельнсть
 • более 10 сотрудников
 • открыты счета (боле 3 банков)
 • услуги архивариуса
 • выезд к Вам в офис
Заказать

ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА ЗА РІШЕННЯМ ВЛАСНИКА

Процедура ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю встановлена безпосередньо його установчими документами та чинним законодавством України.  І, в зв'язку з тим, що дане господарське товариство грунтується на майні всіх учасників, порядок його закриття має ряд особливостей.

 Ліквідація підприємства проводиться в випадках рішення власників ТОВ, винесення судового рішення або рішення компетентного органу (Антимонопольного комітету);

 Однак, не варто забувати, що крім закриття, ліквідувати ТОВ можна і шляхом реорганізації.  І, незважаючи на те, що закон дає чіткі і прозорі інструкції порядку закриття підприємства, даний процес таїть в собі чимало сюрпризів.  Тому розумно буде все ж звернутися за допомогою до досвідченого фахівця.

 В цілому ліквідація ТОВ включає в себе 5 основних етапів.

 Ухвалення єдиного рішення про припинення діяльності

 На зборах засновників при наявності кворуму, більшістю від присутніх на зборах засновників приймається рішення про ліквідацію товариства з обмеженою відповідальністю.  При цьому директор ТОВ передає свої повноваження ліквідаційної комісії - керівному органу на всьому протязі ліквідпроцедури.

 Передача документів державному реєстратору

 Папери, з описом і за наявності підтвердних фактів про особу та повноваження заявника документів, подаються будь-кому держреєстратору.  Дана процедура не передбачає сплати будь-яких зборів. Після того до єдиного держреєстру вносяться відомості про рішення власників, про нього дізнаються органи фіскальної служби, Пенсійного Фонду і т.п.

 Отже, щоб ліквідувати підприємство в Україні вам знадобляться наступні документи:

 1) рішення учасників / засновників / уповноваженого органу про намір ліквідувати ТОВ - до початку ліквідпроцедури;

 2) заповнена за зразком реєстраційна картка;

 3) довідки з фіскальної служби і Пенсійного Фонду про відсутність непогашених зобов'язань у підприємства що закривається;

 4) довідка з державного архіву про прийняття підлягає тривалому зберіганню пакета документів.

 Останні три пункти відносяться до завершальної частини процедури і подаються реєстратору, перед внесенням до єдиного держреєстру запису про ліквідацію ТОВ.

 Публікація в ЗМІ і розрахунки за зобов'язаннями

 У спецвиданнях держреєстратор публікує відомості про Ваше рішення ліквідувати ТОВ.  З цього дня у всіх кредиторів є всього 2 місяці, щоб нагадати Вам про борги і заявити матеріальні претензії.

 Зняття ТОВ з обліку в податковій службі та ПФУ

 Як правило, даний етап йде паралельно з попереднім і включає в себе позачергові перевірки підприємства з боку зазначених органів.  Спрямовані вони на перевірку правильності зарплатних і податкових відрахувань до бюджету. Подібні ревізії можуть істотно уповільнити процедуру закриття ТОВ, адже пенсійний фонд зобов'язаний провести перевірку відрахувань за весь термін існування трудових відносин, а податкова буде звіряти відрахування, зроблені Вами за останні три роки.

 Фактична ліквідація підприємства

 Якщо всі перевірки пройдені, звіти здані і голова ліквідкомісії подає держреєстратору всі документи, що свідчать про успішне завершення процедури, до єдиного держреєстру вноситься запис про припинення діяльності товариства.  Саме з цього часу підприємство вважається ліквідованим.

Терміни ліквідаційної процедури

 Для тих бізнесменів, які вирішили самостійно закривати своє підприємство, нагадаємо, що в ЄДР записи повинні вноситися в такі строки:

  - про рішення назавжди припинити госпдіяльність суспільства - одномоментно з отриманням рішення засновників;

  - про обрання ліквідкомісії - одномоментно з отриманням рішення засновників;

  - інформування держорганів про повідомленні в ЗМІ про припинення діяльності ТОВ і терміни прийняття вимог кредиторів - не пізніше 3-х робочих днів, з моменту подачі реєстратору рішення засновників про ліквідацію компанії;

  - податкова і пенсійний фонд протягом 10 днів після публікації сповіщають держреєстратора про наміри провести позапланові перевірки;

  - згідно із законом ліквідація ТОВ не може проходити менше 2 місяців з дня публікації про рішення припинити господарську діяльність;

  - запис в держреєстрі про завершення процедури ліквідації вноситься реєстратором після отримання всіх необхідних відомостей протягом 1 дня;

  - повідомлення про те, що діяльність ТОВ офіційно припинена представник підприємства вправі отримати на наступний день після внесення відповідного запису до ЄДР.

 Практика показує, що найбільших складнощів і тимчасових витрат потрібно для проведення перевірок податковим органами.  Зокрема мова йде про призначення дати цих перевірок. Деяким підприємцям доводилося чекати більше року. Саме тому, варто вибірково віднестися до кандидатури ліквідатора: адже не кожен юрист може заручитися участю в справі в настільки розтягнутому тимчасово проміжку.

 Альтернативою ліквідації за рішенням власників може стати "експрес-ліквідація".

 Ліквідація фірми.  Ліквідація ТОВ. Ліквідація ПП.  Ліквідація Товариства з обмеженою відповідальністю.  Ліквідація приватного підприємства. Загальна процедура ліквідації компанії.

 Закриття фірми.  Закриття ТОВ. Закриття ПП.  Закриття Товариства з обмеженою відповідальністю.  Закриття приватного підприємства. Загальна процедура закриття компанії.