03150, Україна, місто Київ

вул. Казимира Малевича, 86 П, офіс 211

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВА

СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВА

Спрощена процедура банкрутства регулюється ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Головною особливістю даного виду банкрутства є те, що здійснюється вся процедура власником бізнесу, а не кредитором, як в загальній процедурі банкрутства. Однак, хоч для ініціювання банкрутства за спрощеною процедурою і не потрібне дотримання умов, без яких неможливо ініціювання банкрутства за загальною процедурою, спрощена процедура банкрутства все ж має ряд своїх особливостей і нюансів, яких необхідно дотримуватися.

Спрощена процедура банкрутства має на увазі наступний порядок дій:

- Учасники юридичної особи приймають рішення про ліквідацію юридичної особи за власним бажанням.

- Дане рішення, оформлене протоколом загальних зборів учасників (з печаткою компанії та підписом учасників), подається державному реєстратору для внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань.

- Після чого необхідно чекати закінчення терміну встановленого для ліквідаційної процедури, але не менше 2-х місяців, протягом яких необхідно повідомити всіх кредиторів, провести інвентаризацію та оцінку майна і активів, повідомити всіх співробітників про звільнення, скласти реєстр вимог кредиторів.

- Якщо по закінченню терміну, встановленого для ліквідаційної процедури, буде встановлено, що наявних активів і майна юридичної особи недостатньо для проведення розрахунків з усіма заявив кредиторами, така юридична особа зобов'язана згідно зі ст. 95 вищезгаданого закону звернутися до господарського суду із заявою про банкрутство.

- Суд, отримавши таку заяву і перевіривши факти викладені в ньому, відкриває справу і відразу переходить до ліквідаційної процедури, минаючи стадії розпорядження майном та санації, обов'язкові для загальної процедури банкрутства. Юридична особа в свою чергу відразу визнається банкрутом.

- Ліквідатор в процесі ліквідаційної процедури зобов'язаний повторно провести інвентаризацію майна, його оцінку, скласти реєстр кредиторів, які заявили свої вимоги. Важливо знати, що вимоги кредиторів, заявлені в процесі ліквідації за власним рішенням, яке передує ліквідації за спрощеною процедурою банкрутства, не переносяться автоматично в процедуру банкрутства, і кредиторам потрібно буде повторно заявляти свої вимоги, а також сплачувати відповідний судовий збір за них.

- За підсумками ліквідаційної процедури складається звіт ліквідатора, в якому вказується про всі проведені дії, а також який відсоток вимог кредиторів був погашений і ліквідаційний баланс. Ще одна відмінність спрощеної процедури банкрутства від загальної процедури в тому, що звіт ліквідатора подається відразу на затвердження до суду, а не комітету кредиторів. У разі спрощеної процедури банкрутства комітет кредиторів не створюється.

Таким чином, даний вид банкрутства набагато вигідніше для юридичних осіб, ніж загальна процедура банкрутства, тому що спрощена процедура банкрутства значно менше за часом, за витратами. Існує всього лише дві вимоги до даної процедури: необхідно пройти добровільну ліквідацію за рішенням власника та активи юридичної особи повинні бути менше його боргів. Таку процедуру значно важче оскаржити в апеляційному порядку, адже на відміну від загальної процедури банкрутства, зі спрощеною процедурою важче довести фіктивне банкрутство або доведення до банкрутства.

Однак, незважаючи на гадану простоту, спрощена процедура банкрутства є досить складним процесом і без порад фахівців в даній сфері можна зіткнутися з безліччю труднощів, які часом стають непереборною перешкодою на шляху до бажаної мети виключення компанії з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських об'єднань.

Спрощена процедура банкрутства підприємства, спрощена процедура банкрутства фірми, спрощена процедура банкрутства ТОВ, спрощена процедура банкрутства компанії, спрощена процедура банкрутства юридичної особи, спрощена процедура банкрутства Приватного підприємства, спрощена процедура банкрутства Акціонерного товариства, спрощена процедура банкрутства Товариства з обмеженою відповідальністю.

ТЕРМІН - від 4 міс.

ВАРТІСТЬ - від 5500 у.о.