Ми в соціальних мережах:
Юридична фірма «Профіт-Консул», Україна, Київ, 03150
вул. Горького, 172, офіс 1118
Консультація: (044) 220 09 70

info@profit-consul.com
Передзвоніть меніОнлайн звонокПідписатися на розсилку

За 13 років Україна програла в Євросуді з прав людини позовів майже на 200 млн гривень

ЄСПЛ найбільш часто фіксує в Україні порушення права громадян на справедливий суд, на особисту недоторканність і на правовий захист.

za-13-let-ukraina-proigrala-v-evrosude-po-pravam-cheloveka-iskov-pochti-na-200-mln-griven

У 2001-2013 роках Україна виплатила 199,32 мільйона гривень на виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ ). Таку інформацію станом на 26 вересня цього року надала прес-служба Мін'юсту.

У 2013 році Євросудом проти України було прийнято 42 рішення.

"Загальна сума коштів, виплачених України на виконання рішень Європейського суду (включаючи рішеннями національних судів) в 2013 році, становить 59373000 205,89 гривні", - повідомили у відомстві.

У міністерстві розповіли, що станом на 30 вересня на розгляді в Євросуді перебувало 13850 заяв проти України (12,4 % від усіх справ суду цього року).

"Найбільша сума компенсації за вказаний період, яку Суд присудив в рішеннях проти України фізичним особам... складає 435 тисяч євро", - повідомили в Мін'юсті.

Тут мова йде про справу "Карабет та інші проти України", де 17 засуджених Ізяславської колонії в 2007 році оголосили голодування і поскаржилися до суду на неналежні умови утримання.

Найбільша кількість порушень, встановлених рішенням Євросуду проти України, представляють порушення статті 6 (право на справедливий судовий розгляд), статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), статті 3 (заборона катування) та статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також статті 1 Першого протоколу до Конвенції (захист власності).

Як повідомлялося, щорічно Україна програє в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ ) 110-120 спорів, кожен з яких передбачає витрати державних грошей. У минулому році найчастіше українці скаржилися на невиконання рішень національних судів, погане поводження у в'язницях, незаконний арешт і т.д.

Екс-міністр юстиції Микола Оніщук головною причиною невдач вважає недоліки української досудової системи, корумпованість судів і залежність від влади суддів.

Як повідомлялося, 25 ілюля Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити рекордну компенсацію в 27 млн ​​євро компанії "Агрокомплекс". Таким чином суд задовольнив позов компанії, яка постраждала в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ.

Pravotoday

Школа бизнес-выживания

Subscribe by RSS or iTunes:
Subscribe by RSS Subscribe by iTunes:
Випуск № 20: Позапланові документальні невиїзні перевірки

Спільноти