03150, Україна, місто Київ

вул. Казимира Малевича, 86 П, офіс 211

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
Захист прав інтелектуальної власності

Захист прав інтелектуальної власності 

Найчастіше, як і будь-який інший вид власності, інтелектуальна власність (далі ІВ) нерідко піддається протиправним діям з боку третіх осіб, а тому цій галузі необхідний правовий захист.

Під правом ІВ, базуючись на законодавстві України, мають на увазі особисті немайнові права (коли йде мова про право на визнання людини як творця об'єкта ІВ і так далі), а також майнові права, якщо необхідно захистити право на експлуатацію об'єкта ІВ, дозволити чи перешкодити її неправомірному використанню.

Нормативно-правові акти визначають кількість прав на об'єкт ІВ (мова йде про Цивільний кодекс України та відповідні закони).

Щоб почати захищати права ІВ, необхідно володіти цими правами, до того ж важливо мати при собі документальні підтвердження своїх прав, наприклад, свідоцтва, патенти, ліцензійні договори і так далі. Коли документальні підтвердження є в наявності, юристи надають допомогу з питань юридичного супроводу в процесі захисту прав на об'єкт ІВ, а також врегулювання спорів у даній сфері.

Почнемо з того, що існують лише дві форми захисту прав ІВ:

- Юрисдикційна;

- Неюрисдикційна.

Під юрисдикційною формою захисту розуміється звернення для захисту своїх прав у спеціально уповноважені державні органи, такі як – суд та інші. Простіше кажучи, захист прав здійснюється за допомогою залучення держорганів.

Розглядаючи неюрисдикційну форму захисту, у цьому разі особа, чиї права були порушені, здійснює захист своїх прав без участі державних органів.

Наприклад, можна повідомити порушнику про те, що він скоїв правопорушення і запропонувати вирішити спір за допомогою переговорів.

Цю форму захисту відносять до більш дешевих методів, але при цьому втрачається ефективність, порівняно з юрисдикційною формою захисту прав ІВ. Грунтуючись на багаторічному досвіді участі в подібних процесах, можна сміливо стверджувати, що найчастіше після того як ви повідомите порушника про правопорушення, правовласнику, права якої були порушені, в будь-якому випадку доведеться подавати позов у суд, тому що як правило правопорушник ігнорує подібні повідомлення з боку правовласника. Як і в будь-якій сфері, на ефективний захист прав ІВ можна розраховувати лише тоді, коли до справи були залучені кваліфіковані професіонали.

Грунтуючись на Цивільному кодексі України (п. 2 ст. 432), можливо використовувати нижче наведені методи захисту прав ІВ за участю суду: 

  • Можливість припинити пропуск через митний кордон країни, експорт або імпорт тих товарів, які перевозяться з порушеннями прав ІВ.
  • Використання невідкладних заходів для запобігання порушень прав ІВ, не забуваючи про збереження необхідних доказів.
  • Можна також застосовувати разове грошове стягнення за неправомірне використання об'єкта, з яким було порушено право ІС.

Подібне грошове стягнення проводиться замість відшкодування збитків. Розміри стягнення можуть визначатися згідно із законом, враховуючи вину особи та інші обставини.

Скористайтесь можливістю опублікувати в ЗМІ відомості про порушення прав ІВ. Там же вкажіть зміст рішення суду щодо цього порушення.

  • Вилучення товару з цивільного обороту. Мова йде про товар, який був виготовлений чи введений в користування з порушеннями того ж права ІВ.
  • Можливість вилучити матеріали або знаряддя з цивільного користування, які використовувалися для того, щоб виготовити товари, при цьому порушуючи право ІС.

Допомога професійних юристів в силах захистити ваші особисті майнові та немайнові права на об'єкт ІВ.

З боку наших фахівців вам будуть надані наступні послуги:

Юридична консультація, пов'язана з питаннями порушення прав ІВ. Також буде проведено аналіз конкретної приватної ситуації, після чого буде складено експертний висновок з визначенням тієї стратегії, яка буде максимально підходити для приватного випадку, щоб припинити порушення прав, а також залучити до відшкодування заподіяної шкоди.Нашими юристами будуть заплановані та проведені заходи, які спочатку націлимо на досудове вирішення сформованого спору з проведенням переговорів, складанням і розсилкою листів-претензій, листів-повідомлень. З нашого боку ми представимо інтереси клієнта в МВС, Антимонопольному комітеті, Державній службі інтелектуальної власності України та її Апеляційній палаті, Українському інституті промислової власності, Державному агентстві з авторських і суміжних прав і судових органах.

Також нашими фахівцями може бути оскаржене рішення Патентного відомства і в судовому порядку.  Звернувшись до нас, ви можете розраховувати на повномасштабний захист від недобросовісної конкуренції, на юридичний супровід під час судового розгляду справи.

Під супроводом під час судового розгляду справи мається на увазі здійснення збору доказової бази про правопорушення, складання позовів, апеляцій, касаційних скарг тощо.

Також наші юристи будуть брати участь в судових засіданнях, контролюючі, тим самим, виконання рішення суду з подальшим опротестуванням того ж рішення у вищестоящих інстанціях.  У розгляді подібних справ наші фахівці мають багатий, багаторічний досвід, коли підключалися і інші методи впливу, такі як підготовка юридично обґрунтованих відповідей на претензії з боку третіх осіб, якщо було зафіксовано порушення клієнтом прав ІВ третіх осіб.

Нами неодноразово складаються і проводяться державні реєстрації договорів, які передбачають розпорядження майновими правами ІВ (ліцензійні договори, договори передачі прав).  Юристами компанії «Профіт-Консул» неодноразово вносилися зміни в зареєстровані договори щодо розпорядження майновими правами ІВ і моніторинг торгових марок, зокрема.