03150, Україна, місто Київ

вул. Казимира Малевича, 86 П, офіс 211

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
Реєстрація Повного Товариства (Реєстрація ПП)

Реєстрація Повного Товариства (Реєстрація ПТ)

Якщо вас раптово осяяла ідея відкрити ломбард, і ви вже готові присвятити свій час видачі процентних грошових позиків під заставу рухомого нерухомого майна - ви зробили перший крок до відкриття повного товариства (ПТ).

Звернувшись до закону, можна дізнатися, що вітчизняний Цивільний кодекс визначає повне товариство як організацію, члени якої ведуть підприємницьку діяльність відповідно до договору між ними і несуть від імені товариства не тільки солідарну відповідальність за зобов'язаннями, а ще й субсидіарну. Тобто всі засновники додатково відповідають перед кредиторами особистим майном, яке їм належить на праві власності.

Виходячи з визначення, можна відзначити такі особливості ПТ:

  • створюється для цілеспрямованого ведення підприємницької діяльності;
  • існує виключно в рамках договору між його учасниками;
  • кожен з учасників товариства зобов'язаний бути залучений у веденні бізнесу;
  • господарська діяльність ведеться учасниками від імені ПТ як юрособи;
  • відповідальність за зобов'язаннями виходить за рамки майна товариства і включає в себе майно всіх учасників

Природна реєстрація повного товариства не вдасться, якщо учасники заздалегідь не визначилися з його найменуванням. Законом встановлено, що в назві обов'язково повинні фігурувати імена всіх учасників, бути присутнім словосполучення «повне товариство», або (як альтернатива) - одного з учасників зі словосполученням «і компанія».

Відкрити ломбард можливо тільки на підставі установчого договору - письмового документа, в якому викладена організаційно-правова основа діяльності ПТ, компетенція його керівних органів і мета створення подібного підприємства.

В установчому договорі має бути прописано наступне:

Обсяг і склад основного капіталу повного товариства (для окремих видів підприємств встановлено його мінімальний граничний розмір. 

Звірити можна, відкривши Розпорядження Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг України №1140 від 02.10.2008);

Розміри кожної з часток учасників ПТ і порядок їх змін;

Склад, сума і термін внесення вкладів учасниками підприємства.

Згаданий вище ЦК України не передбачає нотаріального посвідчення такого договору. Однак в законі «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» сказано, що нотаріальне посвідчення необхідно в разі наявності серед учасників товариства фізичної особи. Цей аспект обов'язково потрібно врахувати, для того щоб реєстрація повного товариства пройшла успішно.

Пам'ятка для учасників повного товариства:

Даний вид підприємства не передбачає створення керівних органів: управління ведеться за згодою засновників. Особа, яка входить до складу товариства, не може бути учасником іншого ПТ; Учасник не має права від свого імені і без згоди інших учасників займатися однорідної з ПТ діяльністю.

З причини того, що повне товариство - не найпопулярніша організаційно-правова форма серед суб'єктів підприємницької діяльності, відкрити ломбард частіше не так просто. Саме тому вкрай важливо заручитися надійним плечем кваліфікованого в цій справі юриста. Наша команда готова не тільки допомогти з підготовкою установчих документів, а й взяти на себе більшу частину процесу відкриття ПТ. З нами реєстрація повного товариства пройде для вас з мінімальними витратами коштів і часу.

Відкрити ломбард, відкрити повне товариство, реєстрація ломбарду

ТЕРМІН - 2-3 робочих днів

ВАРТІСТЬ - від 3000 грн.