03150, Україна, місто Київ

вул. Казимира Малевича, 86 П, офіс 211

profit.consul@gmail.com
firmprofit-consul
+38 (068) 958 56 23
+38 (044) 303 92 29
Показати меню
ЗАГАЛЬНА ПРОЦЕДУРА БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВА

ЗАГАЛЬНА ПРОЦЕДУРА БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВА

 

Банкрутство, на відміну від інших видів ліквідації, не таке просте, як здається, і відсутність перевірок контролюючих органів, що здавалося б є величезним плюсом, з лишком компенсується переліком певних вимог, без дотримання яких банкрутство не можливо в принципі.  Банкрутство можна розділити на два види: загальна процедура банкрутства і спрощена процедура банкрутства. Для кожної з них встановлені свої вимоги.

 Так, загальна процедура банкрутства має наступні вимоги:

  • Ініціатором може бути тільки кредитор.
  • Заборгованість перед кредитором повинна бути явною, тобто  підтвердженої судовим рішенням, що набрало законної сили.
  • Розмір заборгованості повинен бути не менше 300 мінімальних заробітних плат.  Для розрахунку суми заборгованості береться розмір заробітної плати за місяць, в якому подається заява про банкрутство боржника до суду.
  • Кредитор зобов'язаний надати докази того, що він зробив все можливе для стягнення заборгованості в боржника.  Йдеться про постанову державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження щодо стягнення з боржника суми заборгованості.  Виконавче провадження має тривати не менше 3-х місяців на момент звернення до суду із заявою про банкрутство.
  • Кредитор повинен подати докази того, що його вимоги не забезпечені заставою.
  • Справи про банкрутство належать виключно господарським судам.

І тільки наявність одночасно всіх перерахованих вище умов дозволить суду відкрити провадження за заявою про банкрутство боржника.

Одночасно з відкриттям провадження суд вводить процедуру розпорядження майном і призначає арбітражного керуючого - з реєстру арбітражних керуючих України, який має знання в сфері банкрутств підприємств і по суті є ключовою фігурою в загальній процедурі банкрутства.  Без нього в банкрутство неможливий жоден самостійний рух боржника.

На етапі розпорядження майном виявляються всі наявні кредитори боржника.  Робиться це шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади України.  Для того, щоб кредитори не затягували процедуру розпорядження майном, для них встановлено спеціальний 30-денний термін для пред'явлення своїх вимог до боржника з моменту розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади України.  Крім виявлення кредиторів боржника, арбітражним керуючим проводиться фінансовий і бухгалтерський аналіз ситуації на підприємстві боржника, складається акт інвентаризації всього майна і активів, будь-які господарські операції, спрямовані на зменшення активів і майна боржника можуть здійснюватися тільки за згодою арбітражного керуючого.  

Арбітражний керуючий складає реєстр кредиторів з числа тих, хто подав заяву про включення його до реєстру вимог кредиторів в зазначений вище термін.  З числа цих кредиторів обирається комітет кредиторів, який і приймає подальші рішення в загальній процедурі банкрутства. Також необхідно знати, що на етапі розпорядження майном діє мораторій на задоволення вимог кредиторів.  Це означає, що вимоги кредиторів можуть бути задоволені на даному етапі тільки одночасно всі разом узяті. За підсумками даного етапу комітет кредиторів приймає одне з двох рішень, а саме про перехід в санацію (відновлення платоспроможності боржника) або ж про перехід в ліквідаційну процедуру та визнання боржника банкрутом.

З огляду на реалії української дійсності, а також судової практики, можна сміливо стверджувати, що процедура санації - рідкісне явище на просторах нашої країни і в основному застосовується щодо великих підприємств, які потенційно можуть мати інтерес для інвесторів.

Перехід в ліквідаційну процедуру, як і в санацію, затверджується судом, який розглядає справу про банкрутство на підставі відповідного клопотання. Одночасно з переходом в ліквідаційну процедуру боржник визнається банкрутом, скасовується мораторій на задоволення вимог кредиторів, а кредитори, чиї вимоги до боржника виникли вже після ініціювання загальної процедури банкрутства можуть пред'явити свої вимоги до боржника.  На даному етапі арбітражний керуючий повторно оцінює майно і активи боржника, становить ліквідаційну масу, за рахунок якої і буде проводитися розрахунок з кредиторами. Якщо у боржника буде виявлено якесь рухоме або нерухоме майно та воно не перебуває в заставі, таке майно буде реалізовуватися з публічних торгів.  

Вимоги кредиторів задовольняються в порядку черги (всього існує шість черг).  Якщо майна і активів боржника недостатньо для повного задоволення вимог кредиторів, їх вимоги задовольняються пропорційно в залежності від розміру їх вимог.  Після проведення розрахунків з кредиторами арбітражний керуючий складає ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора, який затверджується комітетом кредиторів, після чого подається на затвердження до суду.  Стверджуючи звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, суд одночасно з цим, припиняє провадження у справі, а боржник вважається ліквідованим. Вимоги кредиторів, які незадоволені веденням загальної процедури банкрутства, вважаються погашеними і кредитор, чиї вимоги не були задоволені, не вправі звертатися до суду з позовом про стягнення суми заборгованості перед ним.

І все ж, незважаючи на всі складнощі і нюанси, банкрутство є одним з найнадійніших видів ліквідації підприємства.

Банкрутство підприємства в Києві, банкрутство підприємства по всій Україні, банкрутство ТОВ, банкрутство фірми, банкрутство компанії, банкрутство Акціонерного товариства, банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю, банкрутство ПП, банкрутство процедура, банкрутство терміни, банкрутство ціна.

 ТЕРМІН - 10-15 місяців    ВАРТІСТЬ - від 7000 у.о.